Dwa medale Mistrzostw Polski w Biegach Górskich zawodników buskiego Słoneczka

Dodał: Agnieszka Data: 2014-04-14 10:26:57 (czytane: 6898)

12 kwietnia 2014 r. na trasie wyznaczonej w parku "Pod Dębami" w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie w Stylu Anglosaskim.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i potwierdzili przynależność do krajowej czołówki w biegach górskich.

W kategorii młodziczek Kinga KOWALSKA wywalczyła brązowy medal natomiast w kategorii juniorów Damian SATOR zdobył srebrny medal ustępując tylko Patrykowi Błaszczykowi z LKS Jantar Ustka.

W Mistrzostwach Polski startowało 12 zawodników i zawodniczek z Buskiego Słoneczka.

W kategorii wiekowej dzieci na dystansie 600 m na 9 miejscu przybiegł Kamil KUMOR, 14 miejsce zajęła Ola FRANCUZ, 18 miejsce zajęła Iza BANAŚ.

W kategorii dzieci starszych Patryk BANAŚ zajął 10 miejsce, a Patryk GRZESIAK ukończył bieg na 11 miejscu.

W kategorii młodzików na dystansie 1500m 12 miejsce zajął Mateusz WRÓBEL natomiast w kategorii dziewcząt Kinga KOWALSKA zdobyła brąz, Joanna GOZDEK zajęła 15 miejsce, Patrycja BANAŚ 18 miejsce.

W kategorii juniorek młodszych Wiktoria NOWAK zajęła 18 miejsce.

biegi_gorskie001.JPG

W kategorii juniorów Damian SATOR zdobył srebrny medal, a na 15 pozycji przybiegł Michał KONIECZNY. Damian SATOR będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Gap we Francji.

W klasyfikacji klubowej Słoneczko zajęło 9 miejsce z 17 pkt.

biegi_gorskie002.JPG

biegi_gorskie003.JPG

Biegi ukończyła rekordowa liczba zawodników: 174 uczestników z 30 klubów i 11 województw.