Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejny wyjazd z Różą Thun do Brukseli! (fotoreportaż)

Dodał: AT Data: 2011-11-22 10:56:43 (czytane: 4172)

60 osób, w tym zwycięzcy licznych konkursów i zdobywcy wielu nagród gościli w Brukseli. Pojechali tam na zaproszenie Róży Thun, świętokrzyskiej posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Boh. Warszawy 37/1. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójUczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić wyjątkowo klimatyczne centrum Brukseli, w którym znajdują się m.in. niekonwencjonalnie oświetlany Ratusz, Grand Place otoczony zabytkowymi kamieniczkami, słynąca z pięknych witraży Katedra św. Michała i św. Guduli. Duże zainteresowanie wzbudził również nieformalny symbol Brukseli – Manneken Pis, czyli figurka siusiającego chłopca z 1619 roku.

thun_wyjazd_bruksela001.jpg
Grupa w Parlamentarium


Goście Róży Thun odwiedzili także interaktywne Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz Parlamentarium, nowo otwarte Muzeum przy Parlamencie Europejskim, w którym znajduję się wystawa przedstawiająca historię jednoczenia się Europy i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w budynkach Parlamentu Europejskiego, w którym mieści się m.in. sala plenarna, wykorzystywana na nadzwyczajnych sesjach, oraz biuro posłanki Róży Thun, z pięknym widokiem na Brukselę.

thun_wyjazd_bruksela003.jpg
Szopka Bożonarodzeniowa od Gospodyń Wiejskich

thun_wyjazd_bruksela002.jpg
Józefa i Ireneusz Buccy z Kostomłot


Zwieńczeniem wyjazdu była kolacja z posłanką Różą Thun w greckiej Restauracji Strofilia, gdzie można było smakować tzatzyków i gyrosu.


Wspomnienia uczestników wyjazdu


Paweł Wójcicki - Paweł Wójcicki z Kielc nagrodzony za poprawne rozwiązanie krzyżówki europejskiej w Echu Dnia. - Wiem, że wybory do PE to moje wybory. Wiem, że PE to mój parlament. Wiem, że Róża THUN w PE to moja posłanka.


Agnieszka Turska – zwyciężczyni Konkursu Fotograficznego Morfologia Kobiecości i Aleksandra Berus. Momentem, którym najbardziej utkwił nam w pamięci była wizyta w biurze poseł Róży Thun w Parlamencie Europejskim. Na ścianach widoczne są tam zdjęcia z różnych uroczystości, na pułkach zostały wyeksponowane regionalne pamiątki z Polski. Wszystko to nadaje temu miejscu wspaniałą domową atmosferę i pozwala poczuć się jak w Ojczyźnie. Ogromne wrażenie wywarł na nas widok, z okna biura widać niemal całą Brukselę. Zazdrościmy Pani Róży, że może delektować się tym wspaniałym krajobrazem. Podsumowując, wydaje nam się, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Parlamencie.


Agnieszka Gajos – Belfer Roku 2011 - Wyjazd do Brukseli był dla mnie wspaniałym przeżyciem. Spotkanie z Panią Różą odbyło się w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Samo miasto wraz z Parlamentem zachwyca swą monumentalną architekturą.

Anna Rędzińska – zwyciężczyni Konkursu Świętokrzyskie Zaczaruje Europę. - Wyjazd do Brukseli był dla mnie ogromnym przeżyciem. Dzięki niemu zobaczyłam przepiękne budowle tego miasta oraz poznałam wspaniałych ludzi. Najbardziej miło wspominam spotkanie z Poseł Różą Thun, która okazała się być bardzo otwartą i ciepłą osobą. Z całego serca za to dziękuję, oby więcej takich wyjazdów!


Monika Koszarska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Starachowickim. Wyjazd do Brukseli był dla mnie wartościową przygodą. Jestem pod wrażeniem ciepłego przyjęcia, gościnności, rozplanowania pobytu oraz całej organizacji wycieczki. Uważam, że czas w stolicy UE był świetnie zagospodarowany: zarówno był czas na edukację jak i „rekreację”. Mogliśmy zobaczyć Parlament Europejski, poznać od strony „kuchni” funkcjonowanie i pracę tej instytucji, jak również zwiedzić Brukselę oraz poznać różnorodność kultur między innymi dzięki posiłkom każdego dnia w różnych restauracjach. Dlatego serdecznie dziękuję Pani Poseł, jej asystentom, opiekunom wycieczki i wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach za możliwość uczestnictwa w tej fantastycznej wyprawie. Zdjęcia i promocyjne gadżety europejskie, które dostaliśmy z biura Pani Poseł z pewnością będą mi przywoływać bardzo miłe wspomnienia.

Marysia Ostrowska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Skarżyskim. To był wspaniale spędzony czas. Pani Róża jest przemiłą kobietą, jest taka ciepła i ma równie sympatycznych asystentów. Jestem pod ogromnym wrażeniem praktycznie wszystkiego, spotkanych osób i miejsc które zwiedzaliśmy. Było super pod każdym względem!

Julita Lichocka – Zwyciężczyni Letniego festiwalu Piosenki. - Wyjazd do Brukseli wspominam bardzo dobrze. Najbardziej podobał mi się klimat samego miasta. Wszystko wygląda świetnie. Za jedyny minus można uznać długość wyjazdu – czas mijał naprawdę szybko. Wycieczkę zaliczam do bardzo udanych.


Józefa Bucka – autorka najpiękniejszego wieńca dożynkowego w Świętokrzyskim. - Ogrom budowli Parlamentu Europejskiego i ich połączenia a przede wszystkim Parlamentarium wydają się być cudami techniki. Zabytkowe budowle, cała architektura z ratuszem umiejętne połączenie nowych budynków z zabytkami wywarło na mnie ogromne wrażenie. Spotkanie z Panią euro poseł Różą Thun w PE i później na kolacji było miłe, ciekawe i to dzięki niej mogliśmy zwiedzić PE i Brukselę. Spotkanie ludzi z pasją, spotkanie grupy ludzi młodych, którzy myślą inaczej. Zachwyciła mnie ich zdolność do dojrzałej dyskusji, wyrażania własnych poglądów, co w mojej młodości było trudne a nawet niemożliwe. Spotkanie to pozwala wiedzieć że Ci młodzi ludzie znajdą swoje miejsce w ciągle budującej się Europie.

Anna Dębowska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Koneckim. W Brukseli miałam okazję zobaczenia oprócz wielu unijnych instytucji, urzędów, muzeów i ambasad takiej perełki jak Pałac Królewski, Katedra św. Michała, rynek z zabytkowymi kamienicami czy znany na całym świecie Manneken Pis, czyli figurka siusiającego chłopca z 1619 roku. Mnie osobiście najbardziej urzekł zabytkowy zespół rynku – Grand Place z ratuszem gotyckim oraz przyległymi XVII wiecznymi domami cechowymi, Pałac Sprawiedliwości i Pałac Królewski. Miasto z racji siedziby Parlamentu Europejskiego jest wielokulturowe, co widać szczególnie na ulicach i w restauracjach oferujących potrawy z całego świata. Skorzystałam również z możliwości zrobienia sobie zdjęć w sali plenarnej i w biurze posłanki Róży Thun. Ta wyprawa na długo pozostanie w pamięci. Była to nie tylko wspaniała przygoda, ale także nowe doświadczenie. Choć dni spędzone w europejskiej stolicy minęły szybko to wspomnienia i wrażenia z wyjazdu na pewno jeszcze przez długi czas pozostaną.

 

 fotoreportaż

 

 

 

Reklama.

Zobacz także

Wigilia w WTZ w Busku-Zdroju

Dodane: 2014-12-19 16:49 - Komentarze  (0)  czytane (323)

TAGI: wigilia, wtzKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.211.181.45

-marek (2012-02-19 22:59:45)

Byli ludzie z Ponidzia. Na kilku zdjęciach widać np. Panią wyróżnioną Statuetką Św. Prospera w Pińczowie. Jest też dziewczyna która wygrała konkurs Świętokrzyskie Zaczaruje Europę z Pacanowa itd.

Do wcześniejszych komentarzy nie trzeba się odnosić - żenua i tyle;)

-P.S. (2011-11-26 22:11:14)

Z ponidzia, czy z Ponidzia he ?

-zapraszała Róża, (2011-11-25 08:34:49)

a kto organizował ?
Czy byli tam ludzie z ponidzia?

ps.
na pułkach, czy półkach?

-róży (2011-11-23 16:25:33)

Ludzko pani ta hrabina, ooo ludzko.

-Świetny interes (2011-11-22 23:42:23)

Róża Luxemburg zabiera was na wycieczkę, a jednocześnie Unia Europejska zamyka wam zakłady pracy, świetny interes, tylko tak trzymać.

- (2011-11-22 22:08:58)

Widziałem tę panią jak powstrzymywała z porngrubasem Kaliszem polskich patryjotów 11.11.11 w święto niepodległości w Warszawie. Ludzie nie nabierajcie się na to.

- (2011-11-22 21:54:36)

No cóż ci co rozpijali polskich chłopów robią swoją robotę w bardziej subtelny, wyrafinowany sposób. No cóż nowe czasy, trza gojów - naiwniaków i frajerów nabrać na proste emocje.

-Polacy obudcie sie !!! (2011-11-22 21:41:07)

Powinna ta pani was zabrać do ruin cukrowni w Kazimierzy Wielkiej wielkiego europejskiego dzieła na Ponidziu. Głuptaski czas się obudzić!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BLF XIII - 1 kolejka: LOOMBARD.PL - AUTO MAX SOWULA & PIZZERIA 105

BLF XIII - 1 kolejka: HYDROGEOTECHNIKA - ZBLUDOWICE

Ogólnopolski Turniej Piosenki - OSIECKA 2014

I Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju cz. 1

Debata przedwyborcza w Solcu-Zdroju. Część 3 - kandydaci do Rady Gminy

PSL zainaugurował kampanię wyborczą - część 1

Konkursy

Konkurs: Wygraj zaproszenia na koncert Czesław Śpiewa
Konkurs: Wygraj zaproszenia na koncert Confusion Project
Konkurs: Wygraj zaproszenia na koncert Jerzy Bakłażec Trio
Konkurs: Wygraj bon do wykorzystania w TO GO Cafe Lunch w Busku-Zdroju
Konkurs: Wygraj zaproszenie na prezentację kulinarną Smaki Baroku
Konkurs: Wygraj bon w wysokości 200zł do wykorzystania w Szkole Jazdy Kamil
Konkurs: Wygraj zaproszenie do Cyrku Zalewskich w Kazimierzy Wielkiej
Wygraj aromaterapeutyczny masaż ciała i masaż twarzy
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Tanie banery na plandece

2014-11-01 - 2014-12-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sylwester 2014/2015. Imprezy sylwestrowe w Busku i regionie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, lokale, dyskoteki.

Zabawa sylwestrowa to jedna z ważniejszych imprez w ciągu roku. Już dziś warto się do niej dobrze przygotować. Tylko dobrze zorganizowana...