Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konsultacje społeczne dotyczące „STRATEGII ROZWOJU POWIATU BUSKIEGO”

Dodał: Agnieszka Data: 2013-12-01 15:35:57 (czytane: 4736)

Starosta Buski zaprasza Mieszkańców Powiatu Buskiego na konsultacje społeczne, związane z aktualizacją „Strategii Rozwoju Powiatu Buskiego” na lata 2014-2020, które odbędą się 5 grudnia 2013r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju przy ul. Mickiewicza 15.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski
apankowski.pl,biuro, kancelaria doradztwa podatkowego, pankowski, księgowość

Królowej Jadwigi 6. 28-100, Busko-ZdrójReklama.

Tagi: konsultacje społeczne   strategie   powiat buski  

Zobacz także

Stopnica: Woda z wodociągu Wolica jest nieprzydatna do spożycia

Dodane: 2018-05-24 19:44 - Komentarze  (0)  czytane (336)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.20.240.193

-do olo (2013-12-03 22:15:51)

bez twoich komentarzy było by tu nudno co nie znaczy że są mądre hihihi

-doponiżej busko (2013-12-02 22:10:10)

masz rację,ten ktoś (olo)zna się na wszystkim,tylko zapomniał że mu brak skromności osobistej i zwykłego taktu(życiowego)Ja osobiście porównałbym go ze starostą buskim,lub byłym burmistrzem Wąsowiczem.Wydaje im się że pozjadali wszystkie rozumy, a są tak ciemni jak zużyta tabaka wypluta w kąt.

- (2013-12-02 18:29:19)

Nikt konsultacji nie robił jak PSL chapnął Uzdrowisko !

-do olo (2013-12-02 12:47:24)

Tylko ci się wydaje, że jesteś wolny. Jesteś zniewolony przez swoje chore i egoistyczne ambicje. Gdybyś był wolny człowieczku, nie komentowałbyś wszystkiego. Zniewoliła cię obsesja polegająca na przeświadczeniu, że się na wszystkim znasz. To jest straszne zniewolenie.

-ech... (2013-11-30 10:22:22)

Psl jest aktywny ale tylko przed wyborami, choć J... z Kielc to już pare miesięcy temu zawital do podbuskich wioch serwując wóde i kiełbase wyborczą, myśli ze ma przed sobą chłopów z 17tego wieku ciemnych jak noc listopadowa.

-do poniżej busko (2013-11-29 18:48:56)

nie tylko że nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi,ale dalej ubliżasz tym, którym Busko zawdzięcza swój rozwój jako małe miasteczko.Dalej lżysz mieszkańcom Buska i okolicznym miejscowościom.Jesteś żałosny,nawet jeżeli posiadasz jakieś wykształcenie(wątpliwe ponieważ za wiele błędów w pisowni Twoich wypowiedzi)Podejrzewam że jesteś z REPUBLIKI PIŃCZOWSKIEJ.

-do poniżej (2013-11-29 11:11:17)

jak przypuszczałem niewiele zrozumiałeś. O żadnym PSL nie piszę. To tylko Twoje urojenia, aby się czegoś przyczepiś. Więc pudło.Nie zarzucam nikomu głosowania na jakąś partię. Krytykuję wasz świadomy wybór osób, które niczego pozytecznego nie zrobiły i nie zrobią. Krytykuję waszą plebejską mentalność wyrażająca się w zwrocie,, un sie nado.. No i się nadali. Masz udział w tej degrengoladzieoczywiście w okreslonym stopniu. Nie byłoby problemy gdybyś stanowił margines. Takie postawy prezentuje większość ściągająca uzdrowisko do swojego poziomu czyli podbuskich wioch, gdzie światło pojawiło się dopiero za pokolenia ojców. Więc trochę cię to usprawiedliwia

-busko do poniżej (2013-11-29 09:45:27)

nie pozwalaj sobie za wiele,co podglądałeś i wiesz kto i jak głosował.Osobiście nigdy nie głosowałem na PSL i nawiedzony PIS lub ludzi z narkotykami w tle.To moja sprawa na kogo ja głosuję.A jeżeli mówisz że się ktoś wyżywa na swoich dzieciach to zgłoś organom ścigania, inaczej ukrywasz przestępstwo i wcale nie jesteś lepszy od tych chłopków jak to Ty ich nazywasz, i jeszcze staraj pisać się bez błędów,lub nie pisz wcale.

-do busko (2013-11-29 01:00:46)

Bo sobie na takie postępowanie władz pozwalacie. Jak chłopki pańszczyżniane, zmiętosicie czapkę a frustracje wyładujecie na własnej babie lub dzieckach. Nie jesteście społeczeństwem obywatelskim, zero was obchodzi co za płotem a jak przyjdą wybory to się poklepiecie po plecach z kandydatem , który wam znowy gruszki na wierzbie obieca, Obywatelskiści nikt nie uczy w szkołach , bo kadrze oświatowej lepiej się ,,pracuje,, z dziećmi takich własnie chłopków. Wybraliśie radnych. I co z tego? Ktoś zapytał ich czy już się wzięli do roboty załatwiając sprawy mieszkańców , czy nadal załatwiają sprawy urzędników magistrackich?

-busko (2013-11-28 22:49:14)

i co dadzą konsultacje jak władz nie liczą się ze zdaniem mieszkańców.Chyba że to już jest preludium do do nadchodzących wyborów.

-olo (2013-11-28 10:26:30)

Także do dawnej UW nie należałem. Oczywiście, że nie jesteś w staniezacytować mi Twojej merytorycznej oceny moich wypowiedzi. Ale pogadać/ popisać/ ku pokrzepieniu możesz. Po pierwsze nigdy nie było tu merytorycznych sporów, co najwyżej inwektywy w stylu ,,ty bucu,, To taki zwyczaj miejscowych na który uwagi nie zwracam

- (2013-11-27 22:46:24)

Olo ale o dawnej unii wolności nic nie na pisałeś? ;)

Nie zgodzę się z stwierdzeniem, że nie spotkałeś się z merytoryczną krytyka i udowodnię że ni masz racji. Skleroza na stare "wolterowskie" lata?

-ja (2013-11-27 21:11:08)

Olo, zaczynam się o Ciebie martwić. Twoje komentarze zaczynają być coraz większym bełkotem, a poza tym "zjadasz" litery. Albo przestań pić, albo kup sobie lepsze okulary. Dołujesz Gościu, dołujesz. Czas już chyba ograniczyć ilość komentarzy do tylu, ile jesteś w stanie napisać coś sensownego. Nie, żebym już całkowicie Cię skreślał, bo nikogo nie obrażasz wprost swoimi wpisami, ale wena już nie ta. Pozdrawiam.

-olo odpowiada (2013-11-27 20:32:02)

- niestety nigdy nie byłem członkiem SLD ani PO czy Pisu lub PSL. Po co miałbym tam fumkcjonować? Dla stołków.? Cenię sobie spokój i moje zajęcie , któremu poświęcam gros czasu. Jestem wolnym człowiekiem

-rzeczywiście znam się na kilku sprawach lepiej, na innych słabiej. Nie interesuje mnie sport, astronomia, nie czytuję tabloidów a w TV oglądam raczej Animal Planet i wersje różne Discowey.
Czytam za to masę książek.Oczywiście beletrystykę ale w mniejszości

- kolejny raz czytam że ktoś się ze mna zgadza wyjątkowo lub niekiedy. Nigdy nie spotkałem się z rzeczywista i merytoryczna krytyka moich tu wypowiedzi
Dlaczego? Obniżyłem ich poziom już do pułapu najniższego z bezpiecznych. Oczywiście na te pytania odpowiedzi nie oczekuję

-obserwator (2013-11-27 19:02:23)

Olo moim zdaniem, sadząc po jego wielu wypowiedzeniach i odczytywanych z nich sympatiach, to raczej człowiek dawnej unii wolności lub SLD, ale to on musiałby ostatecznie rozwiać nasze wątpliwości i potwierdzić ostatecznie, zdradzając nam jak jest naprawdę.

-busko (2013-11-27 18:07:07)

olo,czasami masz racje,(niekiedy)zadam Ci jednak pytanie,na czym się kur..a nie znasz? zadam dodatkowe,wiesz jak się robi prawidłowo cewnikowanie? operację wyrostka,i wiele innych.Jeszcze kilka takich uwag i podam Cię do nagrody jaką idioci wymyślili na człowieka zasłużonego dla Buska.Jesteś OMNIBUSEM czy człowiekiem niespełnionym?Czy masz coś wspólnego z pis-em ponieważ coś Ci szwankuje.

--- (2013-11-27 17:18:36)

olo to Ty powinnes zostać nowym burmistrzem, a tych wszystkich przy korytkach powyganiamy w cztery strony swiata, niech jadą pracowac na zmywak a nie grzać tylki w wygodnych fotelikach!!!

-olo (2013-11-27 16:44:40)

cele strategiczne powiatu to nie wspieranie / co to zaczy?/ To uzyskiwanie nowych wartości. Więc trzeba te wartości zdefiniować, przymierzyć się do ich realizacji. Takich celów konkretnych powinno być kilka. Trzeba je konkretnie nazwać, określić spodziewane korzyści, określic z grubsza nakłady / żródła finansowania/Nie można ograniczać się w takim dokomencie do spraw z obszaru infrastruktury, bo ludzi interesują tez inne kwestie. Zresztą to bdowanie wizji za pieniądze których jeszcze nie ma jest rozmieszające. A taki cel jak choćby poprawa zarządzania powiatem? Poprawa stanu bezpieczeństwa w tym socjalnego?

Ten dokument należałoby na otwartym wczoraj rynku publicznie spalic,

-kilka spraw (2013-11-27 14:13:21)

Kilka spraw:
1.rzeczywiście trzeba mieszkancow ankietować choćby przez internet
2.mozna dokument opublikować szerszej publiczności
3. nie sztuka jednak odsuwać ludzi, samo rozpoznanie materii, którą się urzednik zajmuje pochłania czas
4. a akurat starosta zna dobrze sytuacje w podległych mu obszarach

-olo (2013-11-27 13:20:07)

przejrzałem dokumenty i niestety nie mam o nich dobrego zdania. To urzędniczy bełkot gdzie dominują określenie ,,wspieranie,,Jak konkretnie starostwo zamierza wspoerać, tego niestety nie wiem. Wspierać można np przez modlitwę albo wydanie ulotek. Cele tej strategiii są niejasne, zakamuflowane, niekinkretne. Jaka nową jakośc chce wprowadzać starostwo? Dlaczego żadne z tych pobożnych życze nie zostało sparametryzowane?

Jakie są aktywa powiatu? Powtarzanie jak mantry tych unikalnych walorów? Jakich walorów? Kto je jednoznacznie tak ocenia?

Miasto, region zasługuje na poważniejsze pomysły czy projekty.Pytał ktoś przed powstaniem projektu o potrzeby jego odbiorcóww? A tym , jak sądzę, zależy głównie na jakości życia
Wie starosta o co tu chodzi? Oceniono ta jakosc?

Busko jest pozbawione strategii marketingowej.Ta strategia to nic innego jak przemyślane sposoby zachowania się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Balastem dla Buska jest gospodarz terenu czyli lider marki.Taki lider powinien być ambasadorem miejsca a
zarazem magnesem przyciagajacym do miasta

Dziwme, że nic w dokumencie nie ma o barierach rozwojowych. Pewnie dlatego, że nikt tych barier uczciwie nie rozpoznał

Reasumując: kwit bez większej wartości

-busko (2013-11-27 10:35:55)

to prawda,w Busku potrzebne są"wielkie" zmiany,jednak nie należy dopuści do władzy tej powalonej partii Ziemi Buskiej pod wodzą Gadawskiego.Oni są największymi szkodnikami i dla mieszkańców i dla Buska.Koleś na kolesiu, koryto przy korycie i do tego ta partia jest tylko zdolna.Świeże powietrze należy wpuścić bez tej partii.

- (2013-11-27 10:20:00)

A te całe pseudoKonsultacje są po to aby za kilka lat jak coś spierd.... mogli powiedzieć: "taka była wola mieszkańców, wszystko z nimi było konsultowane,nikt nie wnosił zastrzeżeń itd"
Oni nie liczą się z naszym zdaniem, chcą mieć tylko papier.

- (2013-11-27 10:16:34)

JA myślę, że od władzy trzeba odsunąć wszystkich, starostę, obecnego burmistrza i wszystkich radnych.
Wpuścić nową krew, ludzi którym będzie się coś chciało zrobić dla miasta / powiatu.
A tak siedzą na stołkach po kilkanaście lat ( patrz np. Kolarz ) i nic konkretnego nie robią. Bo po co> Jak ciemny lud i tak ich wybierza na nową kadencję. Trzeba im pokazać, nie robisz nic dla miasta, mieszkańców to wypad!!!

- (2013-11-27 09:26:54)

PSL=najwieksza kompromitacja Buska

-wzk (2013-11-27 08:44:49)

Brawo, brawo, co za pomysł i myśl o rozwoju powiatu buskiego- żenada i tyle, od 1 stycznia 2014 roku handlowcy z placu targowego zasilą szeregi urzędu pracy, i tak 30 osób zostanie utrzymankami naszego powiatu bo pan starosta zabronił handlu na terenie targowiska na Batorego po stroni i na terenie SPOŁEM. Ci ludzie dali zarobić starostwu , Społem i nam wszystkim było to na rękę a za miesiąc co- mam sie dokładać do paliwa i do urzędu pracy bo starosta wywalił handlarzy z Batorego?Przegrałeś wybory.

Telewizja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

155. rocznica Bitwy pod Grochowiskami

Wizyta polityków Platformy Obywatelskiej w Busku-Zdroju

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolskim

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwiedzamy kościółek św. Leonarda (video)

Cudze chwalicie, swego nie znacie - to porzekadło zna chyba każdy. A ile osób zna kościółek Św. Leonarda stojący od wieków w Busku...