Wiadomości - Kultura, rozrywka

Na ostatki bal charytatywny (fotoreportaż)

: Kasia Data: 2013-02-14 12:19:50 (czytane: 6866)

Dziesiąty jubileuszowy Bal Dobroczynny w tym roku odbył się 9 lutego w Dworku Soplicowo w Busku-Zdroju. Przyświecały mu słowa Lucy Maud Montgomery 'Im więcej miłości dajesz, tym więcej jej dostajesz'.

To już X jubileuszowy Bal Charytatywny. Pomysłodawcą  imprezy był Andrzej Smulczyński, dyrektor buskiego PCPR, który zorganizował 9 poprzednich edycji balu. W tym roku jednak zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia Razem Dzieciom, a jego obowiązki przejęła Bogusława Majcherczak.

Tradycyjnie na tydzień przed walentynkami bawiono się, zbierając pieniądze na letni wypoczynek dla dzieci z niezamożnych rodzin powiatu buskiego. Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, którego w Dworku Soplicowo nie mogło zabraknąć. Wszystkich gości serdecznie przywitali Bogusława Majcherczak przewodnicząca Stowarzyszenia Razem Dzieciom i starosta Jerzy Kolarz, który objął patronat nad imprezą.

Jak co roku akcję charytatywną wspierało wiele znanych osób, które podarowały na licytację wartościowe przedmioty.

 bal_soplicowo7.jpg

bal_soplicowo9.jpg 

A było co licytować: srebrne spinki od prezydenta Komorowskiego, pierścionek z czarnym oczkiem od Krystyny Jandy, srebrne spinki z bursztynem i zdjęcie z autografem od Donalda Tuska, miś z tegorocznej kolekcji Fundacji TVN "Nie jesteś sam" od prezes Fundacji Bożeny Walter i wiele innych. W tym roku do licytowania zachęcali prowadzący aukcję Karolina Kępczyk dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz Jarosław Bukowski z agencji A.U.H. "Artfok" z Kielc. Sobotniego wieczoru najwyższą sumę, ponieważ aż 3 tysiące 800 złotych, wylicytowała pani Anna Magdziak. Najwięcej zapłacono za spinki od prezydenta Komorowskiego, które nabył pan Marek Kosiński.

Pieniądze dla dzieci przekazywały również osoby, które nie mogły uczestniczyć w balu - państwo Para oraz Stanisław Adamczak rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Państwo Skrzeszewscy zasilili konto Fundacji o 2 tysiące złotych, ich syn Adam o tysiąc złotych.

 bal_soplicowo2.jpg

bal_soplicowo3.jpg 

Wiele niespodzianek przygotowano również na loterię fantową, w której można było wylosować m.in. cztery wejściówki na zwiedzanie gmachu TVP w Warszawie oraz wizytę na planie serialu "Rodzinka.pl". Z losów na loterii zebrano w sumie 1640 złotych.

Tradycyjnie jak co roku podczas balu ogłoszono wyniki plebiscytu na "Osobowość Ponidzia", którą wybierają czytelnicy "Tygodnika Ponidzia". Tym razem tytuł zdobył pan Jerzy Wątroba wieloletni prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Miejsce drugie czytelnicy przyznali pani Justynie Nurek przewodniczącej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, trzecie zaś panu Tadeuszowi Urze wiceprezesowi Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju.  Tytuły, jak co roku, wręczył redaktor naczelny gazety Czesław Chałat.

Bal wprawdzie zakończył się nad ranem w niedzielę, co nie zniechęciło nikogo do wzięcia udziału w występie artystów z Ukrainy, którzy na zaproszenie  prezesa Uzdrowiska Wojciecha Legawca, zaprezentowali się w sali koncertowej Sanatorium Marconi.

bal_soplicowo8.jpg

bal_soplicowo5.jpg

bal_soplicowo1.jpg

W tym roku podczas balu udało się zebrać w sumie 42 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na letni wypoczynek najmłodszych z powiatu buskiego. Do tej pory, dzięki akcji aż 500 dzieci miało szansę przeżyć wspaniałe wakacje. Oby więcej podobnych inicjatyw w naszym mieście.

 

Wkrótce video

 

starostwo_logo_podpis.jpg

Reklama.

Tagi: X bal dobroczynny   osobowość ponidzia    

Zobacz także

Komentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.205.254.108

- (2013-02-17 09:51:43)

ależ niektórzy pięknie patrzą sobie w oczy... mimo obecności formalnych partnerów

- (2013-02-16 17:13:24)

-Bis (2013-02-15 17:45:26)

Ci, którym lepiej rzucają jakiś ochłap tym co nie stać ich na nic jeszcze bardziej ich upokarzajac. komuno wróć i naucz demokratow jak to się robi.

-Do kos (2013-02-15 17:32:21)

Dama Fruzia czy lewicowa mam wątpliwosci- to tęskne spojrzenie w kierunku wladzy umilowanej- PSL, z drugim określeniem się zgadzam.

- (2013-02-15 10:29:22)

o jakie grzeczne komentarze ! przypadek ASa działa na wyobraznie

-Teoś (2013-02-15 09:29:10)

Żigolak jest coraz bardziej pomijany,konflikty spiętrzają się,koledzy omijają go.Inni czają się czekają.Na wywalczone pozycje czyhają wcale nie lepsi nie znaczy,że od niego gorsi.

-kacper (2013-02-15 08:04:31)

A dlaczego na balu nie ma dyr.PCPR i jego dziewczyn. Co się stało że bal odbył się bez inicjatora balu. Ten bal jak widać na zdjęciach przeobraził się w bal PSL-u. Żenada

-kos (2013-02-15 07:55:40)

Jest to jakiś liberalny sposób by pokazać się ,potańczyć,rozerwać, kupić pamiątki na aukcji. Dobroczynny czyli dobrze czynie, można i tak skoro nie mają elyty innego lepszego pomyślunkowania. Lewicowa i leciwa już dama Fruzia babcia nasza kochana, rzekła mi cichutko,ze jest bardo wzruszona i łezka się jej zakręciła i faktycznie widziałem jak popłynęła po tapecie odsłaniając naturę. Czy to jednak zastąpi nasze wspomnienia gdy tysiące nas jako dzieci jechaliśmy nad morze w góry -zupełnie za darmo. Bale się z tego powodu nie odbywały.Jeśli nawet jakieś spotkanko robiono to skromniej i dużo taniej. Zawsze nie publicznie by nie grzeszyć i nie gorszyć maluczkich....... Nestora i tfurcy ballolad nie ujrzałem na zdjęciach,może dadzą go w odsłonie drugiej -rany liże i sposobi się do odlotu.Też nie widzę wielebnych co za błąd.Nie tak dawno o dobrej imprezie świadczył fakt gdy był choć jeden. 0 bardzo dobrej gdy było kilku.Zdarzały się i takie bardzo udane impry gdy było ich więcej od organizatorów.Te to dopiero były - idealne najwyżej oceniana -królewskie,cesarskie.?

-anonimowo to tylko można... (2013-02-14 21:27:09)

...narzekać i wydziwiać, bo wstyd z takimi tekstami.
Inne rzeczy można nie anonimowo.

-Ela (2013-02-14 19:48:53)

Do OLO, a czemu na temat Pań nic nie napisałeś ?

-olo (2013-02-14 16:59:54)

Rozumiem, że bawiła się buska ,,elyta,,. Jeśli tak, jest powód do smutku. Zacznijmy od sali. Pretensjonalna nazwa Dworek Soplicowo jednak zobowiązuję. A tu wsiowa chałupa weselna. Jak można dekorować salę na bal takim obrzydliwym, falanie wykonanym banerem? Dla kogo ta informacja? Uczestnicy balu chyba wiedzieli gdzie idą? Stoły to temat odrębny. Co za bezmyślność / o braku elegancji nie wspomnę / ,,dekorować,, stół na balu butelkami PET? Kto myślący choć trochę poda napój gazowy na bal? Wieś w najgorszym stylu tem cały dworek. Wstyd tam zaglądać. Jak to jest ,że w jednym czasie na stołach są chleby po zurku lub innym bigosie, ciasta i sałatki przystawkowe? Samoobsługa, czy jak? Już nie wspomnę o watpliwej dekoracji butelkami wódy. Ale karafki to w tej okolicy rzecz mało znana. No i uczestnicy. Tu można napisać jedno: szare i smutnawe towarzystwo / poza wyjatkami, oczywiście/ Garnitury Panów chyba kupowane na przecenie i to bez przymierzania. To rozumiem, bo mnie też te przymierzqalnie doprowadzają do płaczu.Ale na bal warto mieć choć jeden garnitur dopasowany. O dodatkach typu krawaty nie wspomnę. Dramat. Nie wiem co za moda tańczyć w rozpiętej marynarce? Gorąco? To nie pij Pan tyle, mierz ciśnienie, zażywaj jakieś leki. I na koniec widoczek ulubiony: taniec w koszulach wyłażących z portek. Co ściska pewną część ciała.

-Brawo (2013-02-14 14:12:47)

Państwo Skrzeszewscy zasilili konto Fundacji o 2 tysiące złotych, ich syn Adam o tysiąc złotych. A nie dalo sie anonimowo ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...