Wiadomości - Aktualności

Kronika Policyjna

: MC Data: 2007-03-22 14:41:30 (czytane: 67690)

Wydarzenia z terenu powiatu buskiego.

Ukradli a następnie porzucili
W dniu 20 marca 24 letnia mieszkanka miejscowości Chrzanów gm. Pacanów zgłosiła kradzież samochodu z terenu ogrodzonej posesji. Na miejscu ustalono, że nieznani sprawcy zabrali w celu krótkotrwałego użycia samochód marki Volkswagen Transporter oraz z otwartego samochodu marki Mercedes 207 znajdującego się na tej samej posesji zabrali radio CB nie ustalonej marki o wartości 200 złotych. Skradziony pojazd został odnaleziony na terenie powiatu mieleckiego.


Wypadek w Uciskowie
W dniu 19 marca około godz. 2000 w miejscowości Ucisków gm. Nowy Korczyn, kierujący samochodem marki Opel Astra, 73 letni mieszkaniec Buska-Zdroju, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zahaczył o jadący w kierunku Buska, samochód marki Mercedes 410, którym kierował 47 latek ze Stawiszyc, a następnie zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Fiat 170, kierowanym przez 49 letnią kobietę z Brzostkowa. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała kierująca Fiatem i została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu.


Włamania do samochodów ciężarowych
W nocy z 18 na 19 marca nieznany sprawca po uprzednim dostaniu się na teren bazy firmy zajmującej się skupem fasoli w Nowym Korczynie, dokonał wybicia szyby w zaparkowanym tam samochodzie ciężarowym marki MAN, z którego wnętrza zabrał w celu przywłaszczenia CB radio. Następnie po uprzednim wyjęciu szyby w zaparkowanym obok drugim samochodzie ciężarowym marki MAN zabrał w celu przywłaszczenia następne CB radio. Łączna suma strat wyniosła 1300 złotych na szkodę 67 letniego właściciela firmy.


Kradzież w lokalu
W dniu 18 marca w jednym z lokali w Busku-Zdroju nieznany sprawca wykorzystując fakt pozostawienia na stoliku telefonu komórkowego marki Nokia 6070 bez dozoru, dokonał jego kradzieży na szkodę 26 letniego mieszkańca miejscowości Szczaworyż powodując straty na kwotę 500 złotych


Poprosili o pomoc i dokonali kradzieży2007-03-19
W dniu 16 marca w miejscowości Jarząbki gm. Gnojno dwóch nieznanych sprawców działając pod pozorem awarii samochodu weszło na posesję 75 letniego mężczyzny, którego porosili o udzielenie informacji o najbliższym mechaniku, następnie poprosili o zrobienie im herbaty, którą spożywali na podwórku, w międzyczasie jeden ze sprawców wszedł do pomieszczenia mieszkalnego, gdzie z zamkniętej szafy po uprzednim jej otwarciu dokonał kradzieży wiszących tam ubrań, portfela wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Suma strat wyniosła około 1300 złotych.


Skradziono drzewka2007-03-19
W nocy z 14 na 15 marca w miejscowości Las Winiarski gm. Busko-Zdrój nieznany sprawca dokonał kradzieży poprzez wyrwanie kilkudziesięciu drzewek leszczyny wieloowocowej z ogrodzonej siatką działki rolnej powodując straty w wysokości 800 złotych na szkodę 51 letniego mieszkańca Buska.


Działają pod pozorem sprzedaży odzieży2007-03-19
W dniu 14 marca w miejscowości Szczytniki gm. Stopnica do domu 84 letniego mężczyzny weszły dwie kobiety narodowości romskiej w wieku około 40 lat pod pozorem sprzedaży odzieży, a następnie wykorzystując jego nieuwagę jedna z kobiet dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 900 złotych. Następnie sprawczynie oddaliły się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym koloru ciemnozielonego, którego kierowcą był mężczyzna także narodowości romskiej.

 

 źródło:
http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.20.240.193