Wiadomości - Aktualności

Włoszczowa: Niepewność pielęgniarek

: MCK Data: 2007-10-06 11:09:11 (czytane: 2313)

Sytuacja we włoszczowskim szpitalu była jednym z punktów ostatniej sesji Rady Powiatu.

Po długotrwałych rozmowach dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie osiągnął kompromis z lekarzami. Nadal jednak nie ma porozumienia z pielęgniarkami, które grożą strajkiem.

Lekarze cofnęli swoje wypowiedzenia z pracy. Gdyby tego nie zrobili, od tego poniedziałku szpital trzeba byłoby zamknąć.

wloszczowa_pielegniarki1.jpg
- Rozmawiał pan z lekarzami, a z nami nie - wytykała dyrektorowi Oraczowi Renata Łowicka, przewodnicząca oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. (R. Banaszek)


OBAWA O KONTRAKT

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Marian Oracz, dyrektor włoszczowskiego szpitala, dziękował lekarzom za zrozumienie trudnej sytuacji Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Jeden z radnych powiatowych zauważył jednak, że podwyżka płac nie poszła w parze z lepszym świadczeniem usług przez włoszczowskich lekarzy. Radny Zbigniew Matyśkiewicz obawiał się także, czy szpital zrealizuje swój kontrakt, nad którym tak ubolewał w czasie strajku Marian Oracz. - Wierzę moim lekarzom, że kontrakt będzie zrealizowany do końca roku - odparł dyrektor.

CZY TEN GŁOS COŚ ZMIENI?

Na zakończenie sesji do dyskusji włączył się Jacek Sienkiewicz, przewodniczący włoszczowskiej delegatury międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność. Wcześniej, podczas zapytań i interpelacji nie dał mu dojść do głosu przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Bała.

- Koleżanki chciały zabrać głos w sprawie szpitala, ale im nie pozwolono - mówił Sienkiewicz zarzucając szefowi rady, że traktuje związki zawodowe wybiórczo, jedne zapraszając na sesję, a drugie nie. Jerzy Bała obiecał, że to się zmieni.

- Dyrektor powiedział, że zawarł porozumienie z lekarzami, którzy stanowią jedną piątą załogi. A co z resztą? - pytał Jacek Sienkiewicz. - Nie wiem, czy mój głos w tej sprawie ma jeszcze sens, skoro większość gości i radnych już wyszła - stwierdziła Renata Łowicka, szefowa oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz przewodnicząca Forum Związków Zawodowych we Włoszczowie.

BĘDZIE STRAJK PIELĘGNIAREK?

- Panie dyrektorze, proszę publicznie powiedzieć, jak przedstawia się sytuacja z pielęgniarkami? Na jakim etapie rozmów jest pan z nami? W czerwcu pielęgniarki złożyły pismo do pana - pytała Renata Łowicka. - Jestem otwarty do rozmów - zadeklarował Marian Oracz. - Rozmawiał pan z lekarzami, a z nami nie - kontynuowała przewodnicząca Łowicka. Szefowa włoszczowskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zapowiedziała, że 19 października pielęgniarki szykują się na ogólnopolską manifestację.

 

Rafał Banaszek

źródło: Echo

 

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.115.140