Wiadomości - Aktualności

Gm. Skalbmierz: Śmierć zabrała trzy młode osoby

: MC Data: 2008-08-04 02:54:53 (czytane: 13667)

W pięcioro chcieli się zabawić. Niestety, trójka młodych ludzi straciła życie po czołowym zderzeniu.


Pięcioro młodych ludzi z gminy Skalbmierz jechało na dyskotekę w pobliskich Cieślicach. Ich auto wjechało na drugi pas i czołowo zderzyło się z innym. Dwójka młodych zginęła na miejscu, trzecia osoba zmarła w szpitalu.

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem, po godzinie 21, w miejscowości Szarbia Zwierzyniecka. Tędy od strony Skalbmierza jechał granatowy volkswagen polo, którym podróżowała para z Olkusza - 26-letnia kobieta kierująca wozem i rok młodszy mężczyzna, pasażer.

Z przeciwka autem takiej samej marki, tyle że czerwonym, piątka młodych ludzi (w wieku od 17 do 24 lat) jechała na dyskotekę do Cieślic w gminie Czarnocin. Byli niedaleko swoich domów, raptem kilka kilometrów.


- Nagle z niewiadomych przyczyn czerwony samochód zjechał na drugi pas, a tu zderzył się z granatowym polo - relacjonuje nadkomisarz Marek Różycki, oficer prasowy kazimierskiej policji.


wypadek_cieslice.jpg


Bilans zderzenia był tragiczny. Na miejscu zginęła dwójka młodych ludzi z czerwonego volkswagena polo - 18- i 24-letni mężczyzna. Pięć osób - troje pozostałych pasażerów tego auta (w tym 19-letniego kierowcę czerwonego wozu, który trafił na oddział intensywnej opieki medycznej) oraz parę z granatowego auta rozwieziono do szpitali w Pińczowie, Proszowicach i Miechowie.

Niestety, niebawem od lekarzy nadeszła kolejna tragiczna informacja. Zmarła trzecia osoba z czerwonego volkswagena: obrażenia okazały się zbyt poważne i lekarzom nie udało się uratować życia 18-letniej dziewczynie.

- Badamy przyczyny wypadku i jego okoliczności. Na razie nie da się stwierdzić, co takiego się stało, że 19-letni kierowca czerwonego volkswagena polo zjechał na przeciwny pas ruchu. Od uczestników wypadku pobrano krew na obecność alkoholu - dodaje nadkomisarz Różycki.

Sylwia Bławat

 źródło: Echo

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.20.240.193