Wiadomości - Aktualności

I Zjazd Absolwentów SOSW (fotoreportaż)

: MC Data: 2009-08-24 21:12:43 (czytane: 9406)

W dniach 22-23 sierpnia 2009r. miał miejsce I Zjazd Absolwentów SOSW dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju. Uczestniczyło w nim ok. 180 osób z roczników 1971-2006 przybyłych ze wszystkich zakątków Polski, a także z zagranicy.

Zjazd rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele św. Anny w Parku Zdrojowym. Część oficjalną  zainaugurowała Pani dyrektor Grażyna Grochowska. Powitała serdecznie zebranych absolwentów, emerytów i gości, między innymi wicestarostę  Stanisława Klimczaka.

zjazd_003_1.jpg

W dalszym ciągu programu zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej autorstwa byłego wychowawcy p. Piotra Kalety, która pozwoliła wszystkim udać się w sentymentalną podróż w minione lata. Kolejne obrazy prezentujące nauczycieli i wychowawców z tamtych lat nagradzane były gromkimi brawami absolwentów. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Po zakończeniu prezentacji reprezentanci najstarszego rocznika złożyli na ręce Pani Dyrektor kosz róż i podziękowania za zorganizowanie tego zjazdu, a tym samym umożliwienie spotkania się po 38 latach.

zjazd_001.jpg
 

zjazd_007.jpg


Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja przygotowana przez dawnego wychowawcę Ośrodka, a obecnie nauczyciela akademickiego dr Karola Bidzińskiego, przedstawiona w formie powrotu do przeszłości w 4 aktach.

Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci mieli możliwość spotkań i rozmów ze swoimi dawnymi nauczycielami i wychowawcami, oglądania galerii archiwalnych zdjęć przygotowanych specjalnie na tę okazję, starych kronik, gazetek szkolnych.

zjazd_004.jpg 


Dzień pełen wrażeń został  uwieńczony bankietem i zabawą taneczną na sali gimnastycznej. Panowała tu wspaniała, rodzinna atmosfera, na korytarzach zbierały się grupki dawnych uczniów i ich wychowawców, którzy z radosnym ożywieniem, a nawet rozrzewnieniem wspominali dawne czasy. W jednej z klas zebrali się członkowie zespołu „Jokersi” z lat 90-tych, a także inni  absolwenci grający na gitarach. Wesołym śpiewom nie było końca. Bankiet zakończył się nad ranem.

bal_004.jpg

Najwyraźniej wszyscy byli zadowoleni, czego wyrazem są wpisy do Księgi Pamiątkowej:

„Dziękujemy Dyrekcji za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej wycieczce do lat młodości i za powtórkę sprzed lat”.
Absolwenci z rocznika 1979-84

„Pięknie dziękuję za to spotkanie po latach, żywię nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Jest tak, jakby czas się na  chwilę cofnął i znów byłam nastolatką, która stanęła w murach szkoły ciekawa, co mnie tu  czeka… Zabiorę ze sobą nowe piękne wspomnienia, życzę wszystkiego najlepszego kadrze nauczycielskiej i uczniom.”
Z poważaniem Danuta Longa, absolwentka 1975

„Na takie spotkanie czekałam 32 lata. Szkoda, że między nami zabrakło bliskich mi osób tj. pana profesora Waligóry, jak również bliskiego memu sercu przyjaciela Marka Kowalczyka. Dziękuję za wczoraj i dziś!"   

Ula Kołakowska (Młodawska) 1975-78

„Jeżeli jakiekolwiek miejsce zasługuje na miano magicznego, to jest ono właśnie TU! Bo pokażcie mi drugie takie miejsce na Ziemi. Atmosfera, jaką tu tworzycie, powoduje, że trudno powstrzymać łzy”.

Lesław Bącisz (1994-98)


Zapraszamy do obejrzenia obszernego  fotoreportażu   


Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.186