Wiadomości - Aktualności

Otwarcie Domu Pomocy Rodzinnej 'PRZYSTAŃ' w Skotnikach.

: MC Data: 2010-01-22 10:27:58 (czytane: 15068)

19 grudnia 2009 roku odbyło się uroczyste otwarcie DOMU POMOCY RODZINNEJ - PRZYSTAŃ w Skotnikach Dużych. Zaproszonych gości przywitała Dyrektor Domu Pomocy Rodzinnej Mirosława Bijak, przedstawiła główne założenia DPR - Przystań i koncepcję niesienia pomocy ludziom starszym i samotnym.

Na otwarcie placówki przybyli: Pani Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, Włodarze Miasta i Gminy z Burmistrzem Piotrem Wąsowiczem na czele, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, Radni, Przedstawiciele Powiatu i Urzędu Marszałkowskiego.

przystan_otwarcie1.jpg

 

Poświęcenia budynku przekształconego po byłym przedszkolu dokonał Dziekan Ksiądz Marek Podyma i Proboszcz  Parafii Ksiądz Stanisław Kondrak.

przystan_otwarcie2.jpg


Dom Pomocy PRZYSTAŃ zapewni podopiecznym calodobową profesjonalną opiekę medyczną, komfort i bezpieczeństwo w pokojach 2 i 3 osobowych, bez barier architektonicznych. W pokojach zainstalowano system przywoławczy, co pozwala na natychmiastową pomoc pielęgniarek lub opiekunek. Zapewni również pełne wyżywienie 3 posiłki  dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) posiłki dostosowane do upodobań mieszkańców, uwzględniając również diety.

 przystan_otwarcie.jpg

Pensjonariusze skożystać mogą również z zajęć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i muzykoterapii. Placówka ma charakter domu rodzinnego, zadba by domownikom nie zabrakło ciszy i spokoju jak również miłej i przyjaznej atmosfery. Stworzone warunki w zakresie usług opiekuńczych, a także potrzeb bytowych, pozwolą szczęśliwie i godnie spędzać jesień życia.

Są jeszcze wolne miejsca - zainteresowanym podajemy kontakt:
DOM POMOCY RODZINNEJ- PRZYSTAŃ

Skotniki Duże 92 (za Radzanowem)
28-100 Busko-Zdrój
kontakt: Dyrektor mgr Mirosława Bijak
tel. 041 24 28 669, 693 285 166


Przeczytaj więcej o  DOMU POMOCY RODZINNEJ - PRZYSTAŃ

MC
/artykuł sponsorowany/

Zobacz także