Wiadomości - Aktualności

Przebudowa miejskiego placu targowego przy ul. Targowej w Busku-Zdroju.

: MC Data: 2010-02-17 21:00:57 (czytane: 11128)

W związku z planowanym wyłączeniem z ruchu kołowego Placu Zwycięstwa przy równoczesnej likwidacji zlokalizowanych tam obecnie parkingów, konieczne stało się zorganizowanie nowych miejsc parkingowych możliwie jak najbliżej rynku.

Zdecydowano, że terenem, który zostanie na ten cel wykorzystany, będzie istniejący plac targowy zlokalizowany przy ul. Targowej.
Jednocześnie założono, że nie zostanie zmieniona zasadnicza funkcja tego miejsca. Dzięki znacznej różnicy rzędnych terenu między północnym i południowym końcem placu możliwe będzie wykonanie parkingu jako płyty żelbetowej z najazdem od strony północnej placu. Płyta ta będzie jednocześnie stanowiła zadaszenie dla stanowisk handlowych placu targowego, zlokalizowanych na poziomie nawiązującym do rzędnych ul. Batorego.


plac_targowy.jpg


Zakres robót:
Przebudowa placu targowego będzie polegała na zmianie sposobu zagospodarowania na łącznej powierzchni 5700 m2, polegającej na:

- budowie parkingu miejskiego do 70 stanowisk postojowych na samochody osobowe i dostawcze poprzez wykonanie płyty żelbetowej z najazdem od strony północnej placu;
- wykonaniu stanowisk handlowych o powierzchni sprzedaży do 500 m2 wraz z zapleczem sanitarnym i niezbędnymi przyłączami - pod płytą parkingową;
- remoncie nawierzchni placu oraz dróg i ciągów pieszych w jego obrębie;
- budowie oświetlenia terenu;
- wykonaniu kanalizacji deszczowej dla potrzeb odwodnienia placu;
- budowie zjazdu publicznego z ul. Batorego

 

Szczegóły i zdjęcia na stronie: www.busko.pl 

Zobacz także

Komentarze (45)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.211.235.255

- (2010-04-01 21:23:08)

-projekt o'k (2010-02-27 10:48:47)

tylko może zrobić jeszcze parking na poziomie minus 1
wszędzie sa bazary, stoiska, ale nie wiem czym tam dowozi się towar. W busku widać od razu. Nie jest to budujący widok. Potrzebne są cywilizowane miejsca handlowe i więcej miejsc parkingowych!!!!

-..... (2010-02-22 20:16:32)

projekt beznadziejny.

-Kon jaki jest wszyscy wiedza (2010-02-22 14:28:49)

"Dzisiaj 90% ludzi dysponuje własnym transportem" w szczegolnosci emerytka czy recista ktory ma 850 pln reciny. Busko jest miastem ktore sie starzeje i biednieje, nie stwarza sie warunow do tworzenia nowych miejsc pracy. Miasto nie pozyskalo ani grosza na rozwoj Uzdrowiska najwiekszego Buskiego pracodawcy, jesli sa inwestycje to tylko ktore drenuja pieniadz z lokalnego rynku, typu Kaufland.

-do asd (2010-02-22 10:41:39)

Nie likwidować tylko przenieś tam gdzie zostało wybudowane nowe przy ulicy Stawowej.Dzisiaj 90% ludzi dysponuje własnym transportem,a przy Stawowej jest miejsce na handel i na parking.Ja mimo już nie pierwszej młodości preferuję spacer bo w starszym wieku jest on wskazany.Więc w tym przypadku połączymy przyjemne z pożytecznym.Pozdrawiam.

-asd (2010-02-20 18:25:48)

według mnie jak chcą robić parking to powinien być dwupiętrowy a targowisko całkiem zlikwidowane bo to 70 miejsc to trochę mało

-do mdm (2010-02-20 11:07:47)

Nikt tu nie twierdzi, że nic na targowiu nie nalezy robić, że należy pozostawić ten skansen. Potrzeba zmiany tego fragmentu miasta jest bezdyskusyjna
Problem w tym ze część internautów nie ma zaufania do autorów projektu przebudowy czy rozbudowy, A brak tego zaufania wynika ze znanych przypadków
z miasta i uzdrowiska gdzie na wieki zdewastowano np architekturę zabytku.
Dodatkowo styl konsultacji takich zmian jest fatalny. W zasadzie takich konsultacji nie było, bo pokazanie obrazków to nie konsultacja a wystawka
Taką konsultację powinni prowadzićwładze miasta i autorzy projektu z mieszkańcami miasta, choćby za pośrednictwem tego portalu. Jest zbyt duże ryzyko spieprzenia sprawy, warto więc więcej na ten temat podyskutowac.

-mdm (2010-02-20 10:46:54)

Jak czytam wypowiedzi tych wszystkich niezadowolonych ,złośliwych to mnie ogarnia czarna rozpacz, poprostu tych ludzi nikt i nigdy nie zadowoli ,cokolwiek by bylo zrobione to bedzie zawsze ,,be",katastrofa !!Popieram pomyslu,w centrum miasta potrzeby jest i parking i cywilizowane miejsce do handlu.Brawo !!!!

-Koszalek Opalek (2010-02-20 09:11:32)

"ciekawe jak tam wjada tymi gruchotami-Zukami,Nyskami i kanciakami?" czekalem prawie dwa dni, i wreszczie ktos to zauwazyl, moze nie koniecznie wjezdzal, ale wyladowywal, towar. Ale to poprostu humbug wyborczy, obliczony na paru maloletnich wyborcow ktorym sie wydaje ze wiedza wszystko najlepiej( ano taki wiek, taki sam bylem ) a reszta to glupole, cholota i buractwo. tylko sie chlopaki nie dajcie zabic za burmistrza.

-Wojek Dobra Rada (2010-02-19 23:30:24)

... i zrobia dziure w dachu, w ten oto prosty sposob dostana sie do srodka.

-Wujek Dobra Rada (2010-02-19 23:27:09)

To proste, beda sie odbijaly z trampoliny.

-do gienek (2010-02-19 23:24:40)

Nie nie gienku .Dopóki Was tutaj nie było,nie było też buractwa.Owszem teraz ono jest.Ale jak tylko wrócicie tam skąd przybyliście buractwo z naszego Buska zniknie.

-gienek (2010-02-19 19:33:44)

ciekawe jak tam wjada tymi gruchotami-Zukami,Nyskami i kanciakami? Buractwo w Busku zawsze bylo,jast i bedzie!!!!A jakis koles znowu wzia kase za kosmiczny projekt!!!!

-madsen (2010-02-19 11:15:44)

Wreszcie coś zrobią z tym paskudnym Targłewiem

- (2010-02-19 10:58:44)

Już jeden taki był, co wszystko dla niego było wirtualne. Kandydował na burmistrza, a radnym nawet nie został.

- (2010-02-19 10:52:54)

Jak to co sie stalo, zniknol jak i ten zniknie i pojawi sie trzeci ale projekt kolejnego supermarketu, straganiarzy kopnie sie w dupe, zasila szeregi cieletnika i oto chodzi tytejszej wladzy; durniami i degeneratami latwiej rzadzic. Tak wladza zalatwia dwie rzeczy kase i wygranie nastepnych wyborow w 2014. Nie zauwazyles jak lipne sa te projetkty, beda mialy tylko zywot wirtualny.

-Co się stało..? (2010-02-19 08:11:08)

- co się stało z poprzednim p[rojektem ktopry był pokazywany parę miesi ęcuy temu na tym samym portalu?
- na targowiu miała powstać hala - była również wuizuyalizacja ( podobnie jak dla "rewitralizacji"
- ile kosztował poprzedni projekt?
- ile kosztował obecny,
- czy nie pamiętacie że kilka lat temu targowie praktycznie zlikwidowano i funkcję palcu przeniesiopno na tzw. "nowe targowie" -= oba te pomysły okazały się chybionymi i wycofano się z nich ( parking w miejscu starego targowia się nie przyjął, a na nowe targowie nie chciało się mieszkańcom chodzić,

To kolejny pomysł, po nieszczęśliwej lokalizacji dworca PKP, PKS, parkingu przy w Zdroju, przy którym nikt nie zastanawia po co wydawane są pieniądze.
NIe jestem znawcą trendwó w architekturze, ale mam wiele zastrzeżeń do proponowanych rozwiązań tak na placu targopwym jak i rewitalizacji ul Mickiewicza i cielętnika ( starczy wydrukować przedstawioną propozycję, przejść się na rynek i spróbować sobie na miejscu wyobrazić przyszły wygląd - cieletnik to nie plac Czerwony czy Krakowski Rynek.
Nie jkestem przeciwny zmianom ale uważam że powinny one być lepiej przemyślane i jasno powinno się określać komu i czemu mają służyć, czy przy koniecznych inwestycjach nie należałoby lepiej przemmyśleć wnioski płynące z przeszłości.

-Żękścisław Świdrygajło (2010-02-19 00:38:53)

A przynajmniej się coś dzieje, może nie będzie tak źle? Poczekajmy, zobaczymy nie ma co od razu wieszac psów na tym pomyśle. Najłatwiej było by siedziec i nic nie zrobic. Władze szukają rozwiązań, które ułatwiły by życie nam - mieszkańcą Buska. Dajmy im trochę czasu

- (2010-02-18 23:18:42)

Podatki wam powinni podwyższyć do takiego stopnia, aby was nie było stać na neta.

-Obiektywny (2010-02-18 23:16:42)

Poziom wypowiedzi oponentów sięgnął już dna. Wstyd. Tutaj jesteście mocni. Tylko tutaj! Napiszcie co w ciągu ostatnich 20 lat (oprócz basenu i tego co zrobiła obecna władza) zostało zrobione w BZ. Czekam. Powodzenia burmistrzu

-ziomek (2010-02-18 23:06:36)

nie narzekajcie tak z tym odsniezaniem u Nas i tak jest niezle... chociaz zawsze mogloby byc lepiej... w kielcach jest masakra! a poza tym zawsze mozna zadzwonic do MGZK i sie upomniec!

- (2010-02-18 19:52:10)

jeszcze się taki nie urodził co by mieszkańcom Buszczy czyt.Busko-Zdrój dogodził.
najlepiej powiedzieć " nie do sie"

-edzia (2010-02-18 19:27:15)

Tak wysokich podatków od nieruchomości nie ma nigdzie w okolicy, nie wiem czenu tak się dzieje.

- (2010-02-18 18:32:37)

Nie wiesz odkryli, poklady ropy naftowej pod Buskiem jestesmy tak bogaci jak Saudi Arabia.

- (2010-02-18 18:28:42)

A te flizy, na dachu to po jakiego grzyba.