ponidzie.eu

Czwartek, 17 kwietnia 2014, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wiadomosci

Przebudowa miejskiego placu targowego przy ul. Targowej w Busku-Zdroju.

Dodał: MC Data: 2010-02-17 21:00:57 (czytane: 10180)  Wersja do druku

W związku z planowanym wyłączeniem z ruchu kołowego Placu Zwycięstwa przy równoczesnej likwidacji zlokalizowanych tam obecnie parkingów, konieczne stało się zorganizowanie nowych miejsc parkingowych możliwie jak najbliżej rynku.

Zdecydowano, że terenem, który zostanie na ten cel wykorzystany, będzie istniejący plac targowy zlokalizowany przy ul. Targowej.
Jednocześnie założono, że nie zostanie zmieniona zasadnicza funkcja tego miejsca. Dzięki znacznej różnicy rzędnych terenu między północnym i południowym końcem placu możliwe będzie wykonanie parkingu jako płyty żelbetowej z najazdem od strony północnej placu. Płyta ta będzie jednocześnie stanowiła zadaszenie dla stanowisk handlowych placu targowego, zlokalizowanych na poziomie nawiązującym do rzędnych ul. Batorego.


plac_targowy.jpg


Zakres robót:
Przebudowa placu targowego będzie polegała na zmianie sposobu zagospodarowania na łącznej powierzchni 5700 m2, polegającej na:

- budowie parkingu miejskiego do 70 stanowisk postojowych na samochody osobowe i dostawcze poprzez wykonanie płyty żelbetowej z najazdem od strony północnej placu;
- wykonaniu stanowisk handlowych o powierzchni sprzedaży do 500 m2 wraz z zapleczem sanitarnym i niezbędnymi przyłączami - pod płytą parkingową;
- remoncie nawierzchni placu oraz dróg i ciągów pieszych w jego obrębie;
- budowie oświetlenia terenu;
- wykonaniu kanalizacji deszczowej dla potrzeb odwodnienia placu;
- budowie zjazdu publicznego z ul. Batorego

 

Szczegóły i zdjęcia na stronie: www.busko.pl 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

- (2010-04-01 21:23:08)

-projekt o'k (2010-02-27 10:48:47)

tylko może zrobić jeszcze parking na poziomie minus 1
wszędzie sa bazary, stoiska, ale nie wiem czym tam dowozi się towar. W busku widać od razu. Nie jest to budujący widok. Potrzebne są cywilizowane miejsca handlowe i więcej miejsc parkingowych!!!!

-..... (2010-02-22 20:16:32)

projekt beznadziejny.

-Kon jaki jest wszyscy wiedza (2010-02-22 14:28:49)

"Dzisiaj 90% ludzi dysponuje własnym transportem" w szczegolnosci emerytka czy recista ktory ma 850 pln reciny. Busko jest miastem ktore sie starzeje i biednieje, nie stwarza sie warunow do tworzenia nowych miejsc pracy. Miasto nie pozyskalo ani grosza na rozwoj Uzdrowiska najwiekszego Buskiego pracodawcy, jesli sa inwestycje to tylko ktore drenuja pieniadz z lokalnego rynku, typu Kaufland.

-do asd (2010-02-22 10:41:39)

Nie likwidować tylko przenieś tam gdzie zostało wybudowane nowe przy ulicy Stawowej.Dzisiaj 90% ludzi dysponuje własnym transportem,a przy Stawowej jest miejsce na handel i na parking.Ja mimo już nie pierwszej młodości preferuję spacer bo w starszym wieku jest on wskazany.Więc w tym przypadku połączymy przyjemne z pożytecznym.Pozdrawiam.

-asd (2010-02-20 18:25:48)

według mnie jak chcą robić parking to powinien być dwupiętrowy a targowisko całkiem zlikwidowane bo to 70 miejsc to trochę mało

-do mdm (2010-02-20 11:07:47)

Nikt tu nie twierdzi, że nic na targowiu nie nalezy robić, że należy pozostawić ten skansen. Potrzeba zmiany tego fragmentu miasta jest bezdyskusyjna
Problem w tym ze część internautów nie ma zaufania do autorów projektu przebudowy czy rozbudowy, A brak tego zaufania wynika ze znanych przypadków
z miasta i uzdrowiska gdzie na wieki zdewastowano np architekturę zabytku.
Dodatkowo styl konsultacji takich zmian jest fatalny. W zasadzie takich konsultacji nie było, bo pokazanie obrazków to nie konsultacja a wystawka
Taką konsultację powinni prowadzićwładze miasta i autorzy projektu z mieszkańcami miasta, choćby za pośrednictwem tego portalu. Jest zbyt duże ryzyko spieprzenia sprawy, warto więc więcej na ten temat podyskutowac.

-mdm (2010-02-20 10:46:54)

Jak czytam wypowiedzi tych wszystkich niezadowolonych ,złośliwych to mnie ogarnia czarna rozpacz, poprostu tych ludzi nikt i nigdy nie zadowoli ,cokolwiek by bylo zrobione to bedzie zawsze ,,be",katastrofa !!Popieram pomyslu,w centrum miasta potrzeby jest i parking i cywilizowane miejsce do handlu.Brawo !!!!

-Koszalek Opalek (2010-02-20 09:11:32)

"ciekawe jak tam wjada tymi gruchotami-Zukami,Nyskami i kanciakami?" czekalem prawie dwa dni, i wreszczie ktos to zauwazyl, moze nie koniecznie wjezdzal, ale wyladowywal, towar. Ale to poprostu humbug wyborczy, obliczony na paru maloletnich wyborcow ktorym sie wydaje ze wiedza wszystko najlepiej( ano taki wiek, taki sam bylem ) a reszta to glupole, cholota i buractwo. tylko sie chlopaki nie dajcie zabic za burmistrza.

-Wojek Dobra Rada (2010-02-19 23:30:24)

... i zrobia dziure w dachu, w ten oto prosty sposob dostana sie do srodka.

-Wujek Dobra Rada (2010-02-19 23:27:09)

To proste, beda sie odbijaly z trampoliny.

-do gienek (2010-02-19 23:24:40)

Nie nie gienku .Dopóki Was tutaj nie było,nie było też buractwa.Owszem teraz ono jest.Ale jak tylko wrócicie tam skąd przybyliście buractwo z naszego Buska zniknie.

-gienek (2010-02-19 19:33:44)

ciekawe jak tam wjada tymi gruchotami-Zukami,Nyskami i kanciakami? Buractwo w Busku zawsze bylo,jast i bedzie!!!!A jakis koles znowu wzia kase za kosmiczny projekt!!!!

-madsen (2010-02-19 11:15:44)

Wreszcie coś zrobią z tym paskudnym Targłewiem

- (2010-02-19 10:58:44)

Już jeden taki był, co wszystko dla niego było wirtualne. Kandydował na burmistrza, a radnym nawet nie został.



Nasz patronat

Data: 2014-04-26, godz: 11.00

Motoserce 2014 - Motocykliści dzieciom

26 kwietnia br., o godzinie 11.00, na Rynku w Kielcach, odbędzie się szósta edycja Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa 'Motoserce'.

Wróć do góry

Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia czytelnikom komfortu podczas korzystania z naszego serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki Ustawienia przeglądarki możesz zmienić każdej chwili. Szczegóły w Polityce Prywatności